Retix C – retinol + witamina c

Dowiedz się więcej o zabiegu

Retix C – retinol + witamina c

Retix C to profesjonalny zabieg odmładzający opierający się na dwóch składnikach aktywnych działających najskuteczniej przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo: retinolu i witaminie C. Retix C przeznaczony dla skór wiotkich, z widocznymi oznakami fotostarzenia, niedoskonałościami w postaci zmarszczek, nierównościami, rozszerzonymi porami, zaskórnikami i przebarwieniami. Zabieg Retix C działa na skórę odmładzająco, stymulująco, wygładzająco i regenerująco.

 

Zabieg bazuje na 4% retinolu, jest on najsilniejszą pochodną (pierwszej generacji) witaminy A, która jest jednym z najbardziej skutecznych składników stosowanych w terapiach przeciwstarzeniowych. Retinol występuje tu w postaci stabilnego kompleksu polimerowego, poprzez co zdolny jest do głębszej penetracji w głąb skóry. Retinoidy wywierają wpływ na procesy zachodzące w skórze takie jak: synteza białek, metabolizm komórkowy i podziały komórkowe.

 

Badania naukowe dowodzą, że retinol wpływa na poprawę struktury warstwy rogowej naskórka, poprzez co zwiększa naturalną barierę ochronną skóry i jej odporność na uszkodzenia (zapobiega utracie jędrności skóry i zmarszczkom) spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak: wiatr, niska temperatura czy promieniowanie UV.

 

Retinol działa również na warstwy skóry właściwej zwiększając wytwarzanie kolagenu i elastyny dzięki czemu wpływa na wygładzenie zmarszczek, zagęszczenie i poprawę napięcia skóry oraz jej nawilżenia. Dodatkowo pochodne witaminy A stosuje się w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Retinol przyspiesza złuszczanie martwych komórek naskórka, odblokowuje zamknięte mieszki włosowe i normalizuje pracę gruczołów łojowych w okresach zmian hormonalnych i nasilającego się trądziku.

 

Retinol jest jedną z najlepiej działających substancji o udokumentowanym działaniu w walce ze starzeniem się skóry: powstawaniem zmarszczek i utratą jędrności skóry.

 

Drugim składnikiem wykazującym działanie przeciwstarzeniowe jest witamina C. Badania wykazują, że stosowanie witaminy C na skórę wpływa na znaczny wzrost mRNA kolagenu typu I i III. Kwas askorbinowy wpływa zatem na syntezę kolagenu w skórze oraz zmniejsza elastozę – fotouszkodzenia powstałe w wyniku promieniowania UV. Dodatkowo witamina C wykazuje działanie antyoksydacyjne, co oznacza to że ma zdolność do „wymiatania” wolnych rodników, które są jednym z czynników sprawczych przyspieszonego procesu starzenia się skóry. Dodatkową funkcją witaminy C jest ograniczenie przeznaskórkowej utraty wody, dzięki czemu zwiększa się poziom nawilżenia skóry. Ogólnie rzecz biorąc witamina C jest drugim składnikiem aktywnym wykazującym silne działanie odmładzające – redukuje zmarszczki oraz ujędrnia i napina skórę. Retix C to skuteczna procedura zabiegowa bazująca na silnie działających substancjach aktywnych, których wpływ na skórę udokumentowany jest licznymi badaniami naukowymi. Zabieg Retix C może być wykonywany w celach anti-aging (ujędrnienia skóry, wygładzenia zmarszczek) oraz jako redukcja niedoskonałości skóry.

Jak działa Retix C?

  • reguluje procesy rogowacenia naskórka
  • odbudowuje włókna kolagenowe i elastynowe
  • rozjaśnia przebarwienia i nadaje skórze efekt rozświetlenia
  • redukuje niedoskonałości skóry (zmarszczki, rozszerzone pory, zaskórniki)
  • zagęszcza skórę i poprawia jej napięcie
  • chroni przed fotostarzeniem
  • zwiększa poziom nawilżenia skóry

Dla kogo zabieg?

Zabieg dedykowany jest osobom z rozszerzonymi porami, szarą, ziemistą cerą, przebarwieniami (również pozapalnymi), cerom trądzikowym, lecz bez otwartych ran na skórze. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wyżej wymienione “problemy” skórne nie powstały w ciągu jednej nocy ani jednego dnia, dlatego tutaj aby zobaczyć długotrwały efekt, potrzebna będzie seria zabiegów lub seria zabiegów skojarzonych. Natomiast jeśli chodzi o zabiegi skojarzone, tutaj prawidłowe zabiegi dobierane są po dokładnym badaniu skóry.

Jak wygląda zabieg?

Kosmetolog nakłada specjalnie przygotowany preparat z witaminą C i kompleksem antyoksydantów, wykonując odpowiedni masaż aktywujący preparat na skórze. Następnie aplikuje maskę z retinolem, którą pozostawiamy na skórze 6-8 h. Po upływie ustalonego czasu maskę zmywamy w domu letnią przegotowaną wodą. Po około 2-3 dniach następuje proces złuszczania. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona przez około 3 dni, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich kremów pielęgnacyjnych zaleconych przez specjalistę.

 

Po zabiegu należy stosować filtry z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF 50+) i dokładać krem co 2/3 godziny, przez okres 4 tygodni. 

Częstotliwość zabiegów

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu ale dla całkowitej odnowy skóry należy wykonać serię 4 – 5 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodni. 

 

Przeciwwskazania

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • nieunormowana cukrzyca, epilepsja
  • stany zapalne i infekcje skóry (opryszczka, rany itp.)
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, wirusowe zapalenie wątroby
  • nadwrażliwość na składniki aplikowanych preparatów, alergia
  • aktywna opryszczka, czyli zmiany wirusowe,  
  • zmiany grzybicze,  
  • ciężkie postaci trądziku (torbiele ropne) – wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej, 
  • doustna terapia pochodnymi witaminy A – wymagana jest przynajmniej miesięczna przerwa, 
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji
  • nowotwory skóry, w tym poddawanie się radioterapii,  
  • alergia na składniki preparatu,  
  • depilacja i peelingi (karencja 7 dni), 
  • stosowanie samoopalaczy i korzystanie z solarium, kąpieli słonecznych do 2 tygodni przed zabiegiem

Skutki uboczne

Skutki uboczne peelingów chemicznych są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na działanie substancji (opuchlizna nierównomierna, zaczerwienienie, swędzenie bądź pieczenie). Po zabiegu na powierzchni skóry może pojawić się łuszczenie skóry, zależne od rodzaju peelingu oraz reakcji osobniczej skóry. Zwykle bardzo szybko mijają. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np. opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica), guzki, guzy, ropnie, poparzenie chemiczne. W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.

error: Zakaz kopiowania tekstów.