Biostymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej, które służą do odbudowy struktury skóry i tkanki podskórnej, dzięki stymulacji jej komórek do produkcji kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.
Zabieg poprawia metabolizm komórkowy skóry, co przyczynia się do szybszej regeneracji. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry.
W zależności od wykorzystanego preparatu możemy zaobserwować efekty na różnych płaszczyznach, takich jak: poprawa nawilżenia i objętości tkanek, działanie rozświetlające (zwłaszcza w przypadku problemu cieni pod oczami), poprawa sprężystości i napięcia skóry, struktura zostaje odbudowana i zagęszczona.
Zabieg z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych polega na iniekcji substancji silnie stymulujących, co przyczynia się do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.
Znaczącą różnicą między biostymulatorami, a ampułkami do mezoterapii jest metoda podawania oraz efekt. W zabiegu mezoterapii igłowej preparaty są podawane płytko, do powierzchniowych warstw skóry, gdzie ta metoda ma za zadanie wypełniać braki, np. o witaminę C. Natomiast w biostymulatorach wprowadzone preparaty pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, czyli do naturalnego wytworzenia kolagenu, kwasu hialuronowego oraz do naturalnego wytworzenia elastyny.
Dla każdej osoby, która chce zadbać i poprawić jakość swojej skóry. Stymulatory tkankowe mogą być stosowane jako profilaktyka, spowalniając procesy starzenia lub jako terapia anti-ageing gdy są już widoczne oznaki starzenia się skóry (np. opadający owal twarzy, wyraźnie zaznaczony fałd nosowo-wargowy, utrata jędrności skóry).
Po wstępnej konsultacji kosmetologicznej i ocenie kondycji skóry klienta wypełniana jest karta zabiegowa z wykluczenia przeciwwskazań. Kosmetolog również tłumaczy działanie zaproponowanych stymulatorów, kolejne etapy zabiegu, który zostanie przeprowadzony i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania.
Sam zabieg jest krótki i polega na podaniu śródskórnie, przy użyciu cieniutkiej igły lub kaniuli odpowiednio dobranych preparatów. Technika wykorzystana podczas zabiegu jest uzależniona od użytego preparatu.
Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych najlepiej wykonywać w serii. Seria zwykle obejmuje 3 – 6 zabiegów, wykonywanych co 7 – 28 dni. Jest to uzależnione od rodzaju użytego preparatu, kondycji skóry oraz efektu, który chcemy osiągnąć.
Na ostateczny efekt przy stymulatorach tkankowych musimy poczekać nieco dłużej niż przy wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym, ale efekty po biostymulatorach są dużo bardziej trwałe, naturalne i dodatkowo przez cały czas w strukturze skóry namnaża się kolagen.
Skóra wzmacnia się, staje się grubsza i jędrniejsza na przestrzeni miesięcy! W przypadku usieciowanego kwasu hialuronowego (wypełniacza) efekt jest natychmiastowy, ale utrzymuje się w skórze maksymalnie do roku. Efekt po zastosowaniu stymulatorów tkankowych utrzymuje się około dwóch lat!
Należy jednocześnie pamiętać, że w tym czasie skóra będzie się i tak starzeć. Dlatego też, to jak będzie zmieniać się skóra po zabiegu jest pewną wypadkową korzystnego działania preparatu i negatywnego działania upływu czasu. Jednak zdecydowanie warto dać skórze wsparcie!
Przeciwwskazania
Skutki uboczne biostymulatorów tkankowych są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na wstrzyknięcie substancji (opuchlizna nierównomierna, zaczerwienienie, siniaki i krwiaki, swędzenie bądź pieczenie w miejscu wkłucia). Zwykle bardzo szybko mijają. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np.opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica) w miejscu iniekcji, guzki, guzy, ropnie, porażenie nerwu twarzowego. W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.
SZYBKIE LINKI
polecane zabiegi
Copyright © 2023 sansderm.com
created with ♡ by davv.dev