POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST kwasem hialuronowym

Dowiedz się więcej o zabiegu

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Niestety wraz z wiekiem zmniejsza się ilość oraz jakość tej substancji, co prowadzi do zwiotczenia skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.

 

To rewelacyjny i mało inwazyjny zabieg odmładzający. Co najważniejsze – efekty zabiegu są natychmiastowe!

Na czym polega zabieg?

Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości, wyrównanie ewentualnych asymetrii oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej. Wynika to z faktu, że jest prawie nieinwazyjny a umiejętnie przeprowadzony wyraźnie poprawia atrakcyjność twarzy. Pełne, zmysłowe usta to jeden z  wielu atutów zarówno kobiet jak i mężczyzn i jest to bez wątpienia jeden z elementów wyglądu który przyciąga uwagę płci przeciwnej.

 

Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 1 do 9 miesięcy (w zależności od wieku, rodzaju użytego preparatu, stanu i kondycji skóry, stylu życia i ekspozycji na słońce), po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji). Kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta nieustannie pracuje i stymuluje skórę jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

 

W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.

 

Zabieg jest w bezpieczny, kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Z wiekiem następuje spadek jego poziomu w naszym organizmie, do tego dochodzi fotostarzenie spowodowane negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego, powodujące wiotkość, suchość i brak jędrności ust.

 

Bardzo ważną kwestią przed zabiegiem jest konsultacja z kosmetologiem celem poznania oczekiwań pacjenta i dobrania odpowiedniej gęstości i rodzaju preparatu, tak by uniknąć efektu sztuczności. Celem są pełne, odmłodzone i nawilżone, ale naturalnie wyglądające usta.

 

W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta można zwiększyć objętość czerwieni wargowej, modelować kontur ust, wyrównać asymetrie lub wypełnić drobne zmarszczki wokół ust.

Dla kogo zabieg?

Zabieg powiększania i modelowania ust wykonywany jest u osób w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wskazaniem są zbyt małe lub zbyt wąskie usta, asymetria, starzenie się ust (tzw. zmarszczki palacza, opadające kąciki ust).

Jak wygląda zabieg?

Przed każdym z zabiegów przeprowadzamy wywiad a następnie, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, kosmetolog podaje miejscowe znieczulenie w postaci kremu, które jest konieczne ze względu na dużą wrażliwość okolic ust. Kolejny etap zabiegu to delikatne wprowadzenie (cieniutką igiełką) preparatu modelującego usta. Cała procedura trwa około 30-60 minut i dzięki wykorzystaniu środka znieczulającego zabieg jest bardziej komfortowy.

 

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby nowotworowe
  • przeziębienie
  • stosowanie w tym samym czasie zabiegów laserowych i fal radiowych
  • antybiotykoterapia w ciągu ostatnich 2 tygodni
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji

Skutki uboczne

Skutki uboczne kwasu hialuronowego są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na wstrzyknięcie tej substancji (opuchlizna, zaczerwienienie, siniaki i krwiaki, tkliwość, ból, swędzenie bądź pieczenie w miejscu wkłucia, uczucie rozpierania). Zwykle bardzo szybko mijają, a proces ten przyspieszają zimne okłady. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np.opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica) w miejscu iniekcji, efekt Tyndala, migracja materiału wypełniającego, hiperkorekcja, guzki, guzy, ropnie, zatkanie światła naczynia (zator), który może prowadzić do martwicy, porażenie nerwu twarzowego. W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.

error: Zakaz kopiowania tekstów.