DERMAPEN – MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Dowiedz się więcej o zabiegu

Dermapen – Mezoterapia mikroigłowa

DermaPen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli.

 

Poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość od 0,25 mm do 2 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

 

Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które z powodzeniem zwalczają efekty starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności czy utrata owalu twarzy. Bardzo dobre efekty przynosi w redukcji blizn i rozstępów. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami stanowi skuteczną broń w walce z wieloma innymi defektami.

Dla kogo zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wskazaniem jest regeneracja i odmłodzenie skóry, wypłycenie zmarszczek, ujędrnienie i poprawa napięcia skóry, zmniejszenie trądziku i rozszerzonych porów, zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie skóry, regeneracja skóry uszkodzonej promieniami słońca, zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie, zwiększenie penetracji składników aktywnych, zmniejszenie widoczności blizn chirurgicznych i blizn potrądzikowych, redukcja cellulitu oraz rozstępów, działanie przeciw łysieniu i przerzedzeniu włosów.

Jak wygląda zabieg?

Każdorazowo zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej jednorazowej głowicy z kilkunastoma bardzo cienkimi igłami wykonanymi ze stali chirurgicznej. Głębokość, na jaką nakłuwana jest skóra jest regulowana przez specjalistę, wykonującego zabieg w zależności od obszaru i wskazań do zabiegu. Przykładowo na delikatną skórę wokół oczu głębokość wkłuć będzie 0,5 mm, natomiast na obszar blizn i rozstępów 2 mm. Głębokość nakłuć pozwala precyzyjnie ustalić, jaką warstwę skóry poddajemy terapii.

 

Uzupełnieniem terapii są stosowane koktajle: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy, DMAE, krzem organiczny i in. Następnie w celu wyciszenia skóry można zastosować płat kolagenowy regenerująco-gojący.

 

Czas regeneracji po zabiegu jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się do 2 dni. Bezpośrednio po zabiegu unikać basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu. Przez okres kilku tygodni nie jest wskazane opalanie. Skórę należy dobrze nawilżać.

Częstotliwość zabiegów

Mikrodermapen daje najlepsze efekty przy zastosowaniu serii zabiegów, wykonywanych w określonych przerwach. Ilość potrzebnych zabiegów może być różna (w zależności od rodzaju problemu). Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii w odstępach 2-3 tygodniowych. Ilość zabiegów w serii może być różna. 

 

Przeciwwskazania

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • nieunormowana cukrzyca, epilepsja
  • stany zapalne i infekcje skóry (opryszczka, rany itp.)
  • czas menstruacji (zwiększona wrażliwość na ból)
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, wirusowe zapalenie wątroby
  • nadwrażliwość na składniki aplikowanych preparatów, alergia
  • skóra źle tolerująca iniekcje (w tym skóra naczyniowa oraz ze skłonnością do tworzenia się bliznowców)
  • aktywny trądzik – zależy od rodzaju i nasilenia
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji

 

Skutki uboczne

Skutki uboczne mezoterapii mikroigłowej są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na nakłuwanie (opuchlizna nierównomierna, zaczerwienienie, swędzenie bądź pieczenie skóry, łuszczenie się skóry). Zwykle bardzo szybko mijają. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np.opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny. W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.

error: Zakaz kopiowania tekstów.