LIPOLIZA INIEKCYJNA – usuwanie tkanki tłuszczowej

Dowiedz się więcej o zabiegu

Lipoliza iniekcyjna – usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Na czym polega lipoliza?

Zabieg ten polega na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Dla kogo zabieg?

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda, podbródek) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. 

Jak wygląda zabieg?

Podczas konsultacji kosmetolog zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, kosmetolog dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się klika razy w odstępach 2–4 tygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

 

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz regularnej aktywności fizycznej.

 

Efekty zabiegu

– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
– lepszy metabolizm komórek skóry,
– lepsze mikrokrążenie,
– stymulacja regeneracji skóry,
– lepsze odżywienie skóry

 

Przeciwwskazania

– ciąża oraz karmienie piersią,
– zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi

– stosowanie leków przeciwzakrzepowych, retinoidów
– choroby wątroby i nerek, nowotworowe
– aktywne i przewlekłe infekcje, opryszczka
– alergia na soje, nadwrażliwość na wit B, E
– otyłość (BMI>35), cukrzyca

– antybiotykoterapia w ciągu ostatnich 2 tyg

error: Zakaz kopiowania tekstów.