MEZOTERAPIA COMBO

Dowiedz się więcej o zabiegu

Mezoterapia igłowa + mikroigłowa DermaPen

Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.

 

Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

 

DermaPen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli.

 

Poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

 

Dzięki połączeniu obu technik mezoterapii, możemy kompleksowo zająć się skórą na wielu poziomach. Struktura skóry zagęści się, co spowoduje większe napięcie i elastyczność, a także zapobiegnie wiotczeniu – działanie głębokie (mezoterapia igłowa). Powierzchnia skóry stanie się bardziej wygładzona, zmarszczki wypłycone, a koloryt wyrównany – działanie powierzchowne (mezoterapia mikroigłowa DermaPen). Dodatkowo, dzięki zastosowaniu koktajlu składników aktywnych, możemy uzyskać efekt przeciwstarzeniowy – poprzez działanie antyoksydantów, głębokie nawilżenie za które odpowiada kwas hialuronowy, oraz wiele innych – w zależności od wykorzystanej ampułki. 

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednich substancji leczniczych. Podczas zabiegu wykorzystujemy wysoko wyspecjalizowane koktajle, zawierające w swoim składzie substancje aktywne. Składy oraz stężenia różnią się w zależności od rejonu zastosowania i problemu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta.

 

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość od 0,25 mm do 2 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

Dla kogo zabieg?

Mezoterapia combo to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wskazaniem jest odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry, redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry, profilaktyka przeciwzmarszczkowy, redukcja cieni, zasinień pod oczami, redukcja przebarwień, odmłodzenie owalu twarzy, ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry, leczenie rozstępów i blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych), leczenie i profilaktyka wypadania włosów,  redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki).

Jak wygląda zabieg?

Każdorazowo zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej jednorazowej głowicy z kilkunastoma bardzo cienkimi igłami wykonanymi ze stali chirurgicznej. Głębokość, na jaką nakłuwana jest skóra jest regulowana przez specjalistę, wykonującego zabieg w zależności od obszaru i wskazań do zabiegu. Przykładowo na delikatną skórę wokół oczu głębokość wkłuć będzie 0,5 mm, natomiast na obszar blizn i rozstępów 2 mm. Głębokość nakłuć pozwala precyzyjnie ustalić, jaką warstwę skóry poddajemy terapii. Następnie odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2-3 mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10 mm. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni. Zabieg wykonujemy w seriach dla uzyskania optymalnych efektów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Mezoterapię igłową wykonujemy w miejscach najbardziej newralgicznych i potrzebujących (np. lwia zmarszczka, okolica oczu, bruzda nosowo-wargowa, linie marionetki). 

Częstotliwość zabiegów

Powinno wykonać się minimum 4-6 zabiegów, w odstępach od 10 dni do 4 tygodni w zależności od problemu i zastosowanego preparatu. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi ‘przypominające’ (utrwalające efekty) kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry. Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

 

Przeciwwskazania

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • nieunormowana cukrzyca, epilepsja
  • stany zapalne i infekcje skóry (opryszczka, rany itp.)
  • czas menstruacji (zwiększona wrażliwość na ból)
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, wirusowe zapalenie wątroby
  • nadwrażliwość na składniki aplikowanych preparatów, alergia
  • skóra źle tolerująca iniekcje (w tym skóra naczyniowa oraz ze skłonnością do tworzenia się bliznowców)
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji

Skutki uboczne

Skutki uboczne mezoterapii combo są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na wstrzyknięcie substancji (opuchlizna nierównomierna, zaczerwienienie, siniaki i krwiaki, swędzenie bądź pieczenie w miejscu wkłucia). Zwykle bardzo szybko mijają. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np.opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica) w miejscu iniekcji, guzki, guzy, ropnie, porażenie nerwu twarzowego. W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.



error: Zakaz kopiowania tekstów.