MEZOTERAPIA IGŁOWA skóry głowy

Dowiedz się więcej o zabiegu

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który pomaga przywrócić skórze jej naturalny i zdrowy wygląd oraz dobrą kondycję. Jej celem jest dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do głębszych warstw skóry.

 

Mezoterapia owłosionej skóry głowy pozwala przeciwdziałać problemom związanym z wypadaniem włosów lub ich słabą kondycją. Jest pomocna bez względu na podłoże i nasilenie schorzenia, hamuje zarówno łysienie androgenowe, hormonalne jak i utratę włosów sezonową lub też spowodowaną stresem czy infekcjami. Zabieg ten nie tylko ogranicza proces wypadania włosów, ale także pobudza proces ich odrastania oraz poprawia kondycję i strukturę włosów poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

 

Skład preparatów do mezoterapii skóry głowy to najczęściej kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, mikroelementy, antyoksydanty, peptydy, czynniki wzrostu.

Dla kogo zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej owłosionej skóry głowy polecany jest zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Wskazaniem do zabiegu jest:

  • łysienie androgenowe męskie i żeńskie, utrata włosów hormonalna lub dziedziczna
  • łysienie plackowate
  • wypadanie włosów spowodowane stresem, infekcjami, złą dietą, niewłaściwą pielęgnacją
  • wypadanie włosów po ciąży i w trakcie menopauzy
  • sezonowe wypadanie włosów (wiosną i jesienią)
  • włosy rzadkie, słabe, pozbawione blasku
  • zaburzona równowaga skóry głowy, łupież, suchość

Jak wygląda zabieg?

Preparat podawany jest na okolicę owłosionej skóry głowy poprzez serię licznych powierzchniowych iniekcji z użyciem krótkiej igiełki, głębokość wkłuć ok. 2 mm. Sam zabieg trwa około 15 – 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu w miejscu zabiegowym może być odczuwalne swędzenie, uczucie rozpierania, mrowienie, pieczenie. Objawy te szybko ustępują.

Częstotliwość zabiegu

Zalecane jest wykonanie serii 6-10 zabiegów, zależnie od nasilenia problemu i rodzaju preparatu. 

W przypadku sezonowego wypadania włosów, u części pacjentów efekt widoczny jest już po 3 zabiegach. Jednak, w większości przypadków, celem uzyskania optymalnych wyników, zaleca się wykonanie 10 zabiegów w odstępie około 14-28 dni, a następnie zabieg przypominający co 3-6 miesięcy. W bardziej zaawansowanych przypadkach wskazane jest wykonanie większej ilości zabiegów w odstępach nie większych niż 28 dni. Zalecane jest wykonanie minimum półrocznej kuracji, gdzie pierwsze 3 zabiegi są w odstępach 10 dni, a kolejne w odstępach 14 dni, stosując dodatkowo kurację uzupełniającą w postaci leczniczych szamponów, serum, odżywek, masek, rollera, dermapena, farmakoterapii. 

Zalecane badania przy problemie wypadania włosów oraz ich osłabienia:

Morfologia

 

Progesteron

 

FT3, FT4

Cynk

 

Testosteron

 

ATPO

Sód

 

Estradiol

 

ATG

Potas

 

Prolaktyna

 

Żelazo

Wapń

 

Kortyzol

 

Ferrytyna

Magnez

 

TSH

 

Wit B12

Zalecenia po zabiegu

  • Przez 24h po zabiegu nie myjemy włosów
  • Przez co najmniej 72 godziny nie należy pić alkoholu, brać leków przeciwbólowych oraz suplementów z wit C, nie uprawiać forsownego sportu
  • Przez co najmniej 2-4 tygodnie nie należy opalać się, korzystać z sauny, basenu, komór zimna
  • Picie dużej ilości wody (idealnie 1l wody na każde 20kg masy ciała ale nie mniej niż 1,5l wody na dobę)

Pielęgnacja skóry głowy

Włosy myjemy zawsze w letnio chłodnej wodzie, odchylając głowę do tyłu. Ciepła lub gorąca woda będzie powodować osłabianie się włosów oraz wypłukiwanie składników odżywczych. Wszelkiego rodzaju zabiegi przegrzewające włosy (suszarka, prostownica, lokówka) będą niszczyć strukturę włosa lub ją osłabiać. 

Włosy najlepiej myć 2-3 razy w tygodniu (Nie częściej niż 3, nie rzadziej niż 2). W przypadku zbyt częstego mycia skóry głowy może to skutkować pojawieniem się nadmiernej suchości bądź łojotokiem. W przypadku zbyt rzadkiego mycia skóry głowy może to skutkować gromadzeniem się drobnoustrojów oraz nadmiernym obciążeniem/ zaczopowaniem mieszków włosowych przez łój, co będzie powodować osłabienie włosa.

Wykonujemy peeling skóry głowy raz w tygodniu. Przed umyciem, na suchą skórę głowy nałożyć preparat peelingujący ziarnisty na przedziałki. Pozostawić na 15 min wykonując masaż kolistymi ruchami. 

W tym czasie można nałożyć na 2/3 długości włosów maskę (na suche włosy). Trzymać pod okluzją (np. termoczepek) przez 15 – 20 min. Maski nigdy nie nakładamy blisko skóry głowy, może to skutkować zaczopowaniem się mieszków włosowych bądź przetłuszczaniem się skóry głowy. Następnie zmyć 2x szamponem. Szampon zawsze trzymamy około 5 minut, dopiero po tym czasie spłukujemy. 

Po umyciu włosów szamponem, po raz drugi nakładamy maskę na 2/3 długości włosów (na wilgotne włosy) – trzymamy około 5 minut, następnie spłukujemy. 

Wszelkiego rodzaju olejki, ampułki, serum nakładamy na wilgotne włosy po umyciu. Wtedy również można wykonać masaż rollerem 0,25 – 0,5 mm w celu pobudzenia mieszków włosowych. 

 

Przeciwwskazania

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji
  • nieunormowana cukrzyca, epilepsja
  • stany zapalne i infekcje skóry (opryszczka, rany itp.)
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, wirusowe zapalenie wątroby
  • nadwrażliwość na składniki aplikowanych preparatów, alergie

 

error: Zakaz kopiowania tekstów.