Rozpuszczalne nici PDO jest to nowy sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust, poprawę owalu twarzy, redukcję „zmarszczek palacza” czy ujędrnienie skóry szyi i dekoltu. Jedną z najważniejszych zalet nici PDO jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale także do poprawy struktury skóry, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi.
Nici PDO wykonane są z polidioksanu, Pobudza on w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry, natomiast stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Tak więc Nici PDO stymulują syntezę kolagenu i elastyny dając efekt jędrnej, napiętej i dobrze nawilżonej skóry. Polidioksan to substancja która wchłania się po ok.2-8 miesiącach ale uzyskany efekt liftingu utrzymuje się do 2 lat. Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się ok. 2 tygodnie po zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po 2-4 miesiącach po zabiegu, ponieważ szkielet utworzony w skórze przez nici PDO zostaje wzmocniony szkieletem z nowo wytworzonych włókien kolagenowych.
Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.
Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Dodatkowo możemy wykonać znieczulenie miejscowe z zastosowaniem kremu znieczulającego. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki, które ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.
Przeciwwskazania
Równie ważne jak przygotowanie się do zabiegu, jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Dzięki temu unikniemy ewentualnych powikłań, a także uzyskamy maksymalny efekt działania nici PDO. Większość powikłań wynika z nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia objawów niepożądanych po zabiegu z wykorzystaniem Nici PDO, należy niezwłocznie skontaktować się z kosmetologiem, który przeprowadzał zabieg.
Skutki uboczne peelingów chemicznych są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na działanie substancji (opuchlizna nierównomierna, zaczerwienienie, swędzenie bądź pieczenie). Po zabiegu na powierzchni skóry może pojawić się łuszczenie skóry, zależne od rodzaju peelingu oraz reakcji osobniczej skóry. Zwykle bardzo szybko mijają. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np. opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica), guzki, guzy, ropnie, poparzenie chemiczne. W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.
polecane zabiegi
Copyright © 2023 sansderm.com
created with ♡ by davv.dev