Peeling kawitacyjny i sonoforeza

Dowiedz się więcej o zabiegu

Peeling kawitacyjny i sonoforeza

Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów, które dogłębnie oczyszczają skórę. Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko kawitacji, czyli przemianę fazy ciekłej w gazową, na skutek zmniejszenia ciśnienia. Dlatego też przed rozpoczęciem peelingu niezbędne jest nawilżenie skóry. W efekcie zetknięcie wody z ultradźwiękami tworzy mikropęcherzyki, które usuwają zanieczyszczenia oraz zrogowaciały naskórek.

 

Doskonałym uzupełnieniem efektów peelingu kawitacyjnego jest zastosowanie sonoforezy, zwanej również masażem ultradźwiękowym. Przy pomocy fal ultradźwiękowych odżywcze składniki kosmetyków wnikają w głębsze warstwy skóry, przekraczając barierę płaszcza hydrolipidowego oraz błony komórkowej. Dzięki połączeniu peelingu kawitacyjnego z sonoforezą możliwe jest kompleksowe oczyszczenie oraz dogłębne odżywienie oraz nawilżenie skóry.

Na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny ma szerokie zastosowanie. Pozwala w krótkim czasie przywrócić zdrowy i młodzieńczy wygląd twarzy. Jego główne zadanie to dogłębne, ale nieinwazyjne oczyszczenie skóry, dlatego zaleca się go szczególnie osobom z problemami skórnymi, które negatywnie wpływają na estetykę naszego wyglądu. Ponadto jest to doskonały zabieg, który przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Dlatego też często po peelingu kawitacyjnym stosuje się sonoforezę, dzięki której substancje aktywne wnikają głęboko w skórę, odżywiając, nawilżając oraz regenerują ją. Z tego też powodu zabieg zalecany jest osobom, którym zależy na dokładnym oczyszczeniu i jednoczesnym odżywieniu skóry.

Dla kogo zabieg?

Warto podkreślić fakt, że zabieg jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery, dlatego mogą się mu poddać
zarówno osoby z wrażliwą skórą, cerą naczyniową oraz trądzikową.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny i należy raczej do przyjemnych, ze względu na ciepło wytwarzane przez ultradźwięki, pod wpływem którego skóra i mięśnie się odprężają. 

 

Pierwszym etapem zabiegu jest zmycie makijażu i przygotowanie w ten sposób skóry. Następnie nakłada się sól fizjologiczną i za pomocą szpatułki emitującej ultradźwięki oczyszcza newralgiczne miejsca. Szczególną uwagę zwracamy na obszar brody, nosa oraz czoła, gdzie skóra jest najbardziej problematyczna. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne i przyjemne łaskotanie. Kiedy martwy naskórek zostanie już usunięty kosmetolog  może przystąpić do sonoforezy. Najpierw jednak nakłada się substancję odżywczą, nawilżającą lub inną w zależności od potrzeb pacjenta. Przy pomocy ultradźwięków i odwróconej szpatułki substancje odżywcze zostają wprowadzone w głąb skóry.

 

Na koniec zabiegu na skórę twarzy nakłada się maskę i krem na zakończenie. Bezpośrednio po zakończeniu peelingu kawitacyjnego z sonoforezą można wrócić do codziennych czynności. Ponadto zaleca się stosowanie kremów z filtrami UV. U niektórych pacjentów może pojawić się lekko zaczerwieniona skóra, która znika po kilkunastu godzinach.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegu powinna być ustalona w oparciu o rodzaj cery oraz efekty, jakie chce się uzyskać. Zaleca się go przeprowadzać co 2 tygodnie, a następnie w zależności od potrzeb raz na miesiąc lub półtora dla podtrzymania efektów. W celu wzmocnienia efektu zabiegowego peeling kawitacyjny warto łączyć z peelingami chemicznymi.

 

Przeciwwskazania

  • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
  • ciąża i okres laktacji
  • niewydolność krążenia
  • obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, ortodontyczny aparat korekcyjny- nazębny, itp.)
  • nerwica wegetatywna znacznego stopnia
  • uporczywe migreny
  • epilepsja
  • stany gorączkowe
  • ubytki i skaleczenia skóry
  • stany ropne okołozębowe
  • stany ropne migdałków
  • stwardnienie rozsiane
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji

Skutki uboczne

Działanie peelingu kawitacyjnego jest stosunkowo delikatne i mało inwazyjne, jednak tak samo jak w przypadku każdego innego zabiegu, może powodować efekty uboczne. Do głównych zalicza się krótkotrwałe, silne zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry.



error: Zakaz kopiowania tekstów.