wolumetria

Dowiedz się więcej o zabiegu

Wolumetria – modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy, nadać jej młodszy, harmonijny wygląd oraz skorygować kształt nosa.

 

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Niestety wraz z wiekiem zmniejsza się ilość oraz jakość tej substancji, co prowadzi do zwiotczenia skóry i jej ubytków oraz pojawienia się zmarszczek. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.

 

To rewelacyjny i mało inwazyjny zabieg odmładzający. Co najważniejsze – efekty zabiegu są natychmiastow

Na czym polega zabieg?

Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry. Stosowane preparaty są bezpieczne dla zdrowia, kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w skórze. Odpowiada on m.in. za jędrność, której poziom zmniejsza się wraz z wiekiem.

 

Wypełniacze te działają długotrwale, ale nie permanentnie.

 

Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Dla kogo zabieg?

Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wskazaniem jest uwydatnienie kości policzkowych, uniesienie opadających policzków tzw. „chomików”, modelowanie policzków, konturowanie zarysu żuchwy, wyrównanie ubytków objętości twarzy, korekta kształtu nosa.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczną, która wstrzykiwana jest w głębokie warstwy skóry.

Zapewniają one natychmiastowe i długotrwałe efekty do 18 miesięcy.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Można zastosować znieczulenie miejscowe. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

 

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby nowotworowe
  • przeziębienie
  • stosowanie w tym samym czasie zabiegów laserowych i fal radiowych
  • antybiotykoterapia w ciągu ostatnich 2 tygodni
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji

Skutki uboczne

Skutki uboczne podania kwasu hialuronowego są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na wstrzyknięcie tej substancji (opuchlizna, zaczerwienienie, siniaki i krwiaki, tkliwość, ból, swędzenie bądź pieczenie w miejscu wkłucia, uczucie rozpierania). Zwykle bardzo szybko mijają, a proces ten przyspieszają zimne okłady. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np.opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica) w miejscu iniekcji, efekt Tyndala, migracja materiału wypełniającego, hiperkorekcja, guzki, guzy, ropnie, ziarniniaki, przebarwienia lub odbarwienia skóry, teleangiektazje (rozszerzenie naczyń krwionośnych), zatkanie światła naczynia (zator), który może prowadzić do martwicy, porażenie nerwu twarzowego, a także szybkie wchłanianie przez organizm podanego preparatu (brak efektu wypełnienia). W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.

error: Zakaz kopiowania tekstów.