WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK – kwasem hialuronowym

Dowiedz się więcej o zabiegu

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Niestety wraz z wiekiem zmniejsza się ilość oraz jakość tej substancji, co prowadzi do zwiotczenia skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.

 

To rewelacyjny i mało inwazyjny zabieg odmładzający. Co najważniejsze – efekty zabiegu są natychmiastowe!

 

Preparaty z kwasem hialuronowym zapewniają kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy (wolumetria) oraz powiększania i modelowania ust.

Na czym polega zabieg?

Poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, hamuje on rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazy, przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu. Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.

 

Wypełniacze te działają długotrwale, ale nie permanentnie! Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 1 do 18 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Dla kogo zabieg?

Wskazania do zabiegu to zmarszczki, bruzdy oraz opadające kąciki ust.  

Jak wygląda zabieg?

Wypełniania zmarszczek dokonuje kosmetolog poprzez iniekcje preparatu w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry.

Preparaty te wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić. Okolice ust przeważnie poddaje się znieczuleniu. Zabieg trwa ok. 30-60 minut, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują najczęściej w przeciągu kilku godzin, do maksymalnie 7 dni. Po zabiegu może pojawić się również ból w miejscu wstrzyknięcia materiału, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość skóry w miejscu korekcji, a sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

 

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby nowotworowe
  • przeziębienie
  • stosowanie w tym samym czasie zabiegów laserowych i fal radiowych
  • antybiotykoterapia w ciągu ostatnich 2 tygodni
  • leczenie retinoidami, izotretinoiną (Izotek, Roaccutan, itp.) do 6 miesięcy po zakończonej kuracji

Skutki uboczne

Skutki uboczne podania kwasu hialuronowego są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu – ale jednak się zdarzają. Zazwyczaj wiążą się z reakcją skóry na wstrzyknięcie tej substancji (opuchlizna, zaczerwienienie, siniaki i krwiaki, tkliwość, ból, swędzenie bądź pieczenie w miejscu wkłucia, uczucie rozpierania). Zwykle bardzo szybko mijają, a proces ten przyspieszają zimne okłady. Rzadkie powikłania to objawy grypopochodne, silne reakcje zapalne, infekcje (np.opryszczka), reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny, nadwrażliwość (przeczulica) w miejscu iniekcji, efekt Tyndala, migracja materiału wypełniającego, hiperkorekcja, guzki, guzy, ropnie, ziarniniaki, przebarwienia lub odbarwienia skóry, teleangiektazje (rozszerzenie naczyń krwionośnych), zatkanie światła naczynia (zator), który może prowadzić do martwicy, porażenie nerwu twarzowego, a także szybkie wchłanianie przez organizm podanego preparatu (brak efektu wypełnienia). W przypadku niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.

error: Zakaz kopiowania tekstów.